Jalandhar, Punjab
GST No. 03AAVFV5083H1ZP
Approx. Rs 160 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Handle Material | Wooden Handle |
| Head Weight | 500 |
| Type Of Hammer | Sledge Hammer |
| Weight | 2 kg |
| Overall Length | 9 Inch |
| Head Weight ( in Grams) | 500 |
| color | Black White |
Additional Information:
Approx. Rs 195 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle Material | Wooden Handle |
| Head Material | Steel |
| Type of Hammer | Sledge Hammer |
| Weight | 1 kg |
| Overall Length | 9 Inch |
| Hammer Length | 16 Inch |
Approx. Rs 162 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle Material | Fiber Handle |
| Head Material | Carbon Steel |
| Type of Hammer | Sledge Hammer |
| Overall Length | 9 Inch |
| Weight | 2 kg |
| Handle. Length | 260 mm |
| Color | Yellow and Black |
Approx. Rs 84 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle Material | Wooden Handle |
| Country of Origin | Made in India |
| Type Of Hammer | Claw Hammer |
Explore More Products
© VRS International. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited