Jalandhar, Punjab
GST No. 03AAVFV5083H1ZP
Approx. Rs 300 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Iron |
| Number Of Teeth | 4 |
| Height | 10 Inch |
| Weight | 5 kg |
Approx. Rs 200 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Plane Size | 6 inch |
| Power | 5 HP |
| Profile Shape | Round |
| Cut Type | Double Cut |
| Size | 7 Inch |
Approx. Rs 55 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 4 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Types Of Screwdriver | Flat Screwdriver |
| Usage/Application | Garage |
| Warranty | 1 Year |
Approx. Rs 10 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 6 mm |
| Type Of Spanner | Double Open End Spanner |
| Packaging | Box |
| Material | Aluminum |
| Measurement System | Metric |
Approx. Rs 12 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Single Spanner Size | 08 x 09 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Spanner Set | 8 Piece (6 mm - 22 mm) |
| Packaging | Box |
| Type Of Spanner | Double Open End Spanner |
Approx. Rs 365 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Plane Size | 6 inch |
| Width of Cutting Blade | 1 inch |
| Weight | 5 kg |
| Size | 7 inch |
| Warranty | 3 Months |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 90 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Iron |
| Type Of Hammer | Sledge Hammer |
| Handle Material | Wooden Handle |
| Head Weight | 2 kg |
Approx. Rs 65 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Leg Size | 6 Inch |
| Number Of Jaws | Two |
| Operation Mode | Manual |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 70 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Leg Size | 6 Inch |
| Number Of Jaws | Three |
| Operation Mode | Manual |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 22 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Alloy Steel |
| Overall Length | 125 mm |
| Size | 7 Inch |
| Weight | 1 kg |
Approx. Rs 110 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 150 ml |
| Dispenser Type | Low Temperature |
| Power source | Electric |
| Color | Orange |
Approx. Rs 85 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Stainless Steel |
| Size | 6 inch |
| Types Of Screwdriver | Flat Screwdriver |
Approx. Rs 30 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Length | 2 Inch/50 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 1 Width |
Approx. Rs 577 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Plane Size | 6 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Width of Cutting Blade | 1 inch |
| Weight | 2 kg |
| Size | 7 inch |
| Warranty | 3 Months |
Approx. Rs 599 / PIECEGet Latest Price
Product Details:| Drilling Capacity | 6 mm |
| Material | Mild Steel |
| Color | Yellow |
| Type Of Power Tool | Drill |
| Size | 4 Inch |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 93 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 350 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Hotel |
| Shape | Round |
| Size | 2 Inch |
| Color | Red |
Approx. Rs 137 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 150 ml |
| Dispenser Type | High Temperature |
| Power source | Electric |
| Color | Red |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 6 Inch |
Approx. Rs 110 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 14 mm |
| Packaging | Box |
| Type Of Spanner | Single Ended Spanner |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Length | 8 m |
Approx. Rs 50 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 12 mm |
| Overall Length | 4 Inch |
| Warranty | 6 months |
Approx. Rs 261 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Power | 5 HP |
| Profile Shape | Half Round |
| Cut Type | Double Cut |
| Size | 4 Inch |
| Weight | 4 kg |
| Color | Purple |
Approx. Rs 100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle Material | Fibreglass Handle |
| Head Weight | 1 kg |
| Type Of Hammer | Claw Hammer |
| Warranty | 1 Year |
| Length | 7 Inch |
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size/Dimension | 8 Inch |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Cutting |
| Color | Red |
| Weight | 1 kg |
| Length | 2 m |
Approx. Rs 234 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Chuck Size | 10mm(3/8 inch) |
| Rated Input Power | 20 V |
| Weight | 1 kg |
| Capacity In Steel | 3 kg |
| Warranty | 3 months |
| Color | Yellow |
Approx. Rs 2,256 / SetGet Latest Price
Product Details:| Usage | Iron Workshop |
| Type | Socket Wrench Set |
| Material | Mild Steel |
| Size | 6 Inch |
| Frequency | 50 Hz |
| Shape | Round |
Explore More Products
© VRS International. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited