Jalandhar, Punjab
GST No. 03AAVFV5083H1ZP
Approx. Rs 631 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Plastic |
| Number Of Teeth | 4 |
| Brand | VRS |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 125 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Tape Length | 5m |
| Usage/Application | Height Measurement |
| Blade Width | 5mm |
| Brand | VRS |
| Material | Steel |
| Digital | No |
Approx. Rs 15 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 6 Inch |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 105 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Overall Length | 8 Inch |
| Usage/Application | Cutted |
| Warranty | 6 Months |
| Capacity | 2 kg |
| Weight | 2 kg |
Approx. Rs 189 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Size/Dimension | 7 Inch |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Size | 5 Inch |
| Weight | 5 kg |
Approx. Rs 162 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Length | 7 inch |
| Color | Red |
| Thickness | 2 mm |
| Shape | Straight |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 25 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 8 Inch |
| Weight | 1 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Silver |
| Finishing | Polished |
| Handle Material | Wooden |
Approx. Rs 550 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle | Plastic |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Silver |
| Handle Diameter | 10 mm |
| Corrosion Resistance | High |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 417 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Head Material | Iron |
| Color | Black |
| Usage/Application | Gardening |
| Size | 4 Inch |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 2 kg |
Approx. Rs 631 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Plastic |
| Handle Diameter | 2 mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Handle Length | 2 Inch |
| Color | Yellow |
| Weight | 1 kg |
Approx. Rs 975 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size/Dimension | 8 Inch |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Cutting |
| Color | Red |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 6 Inch |
Approx. Rs 550 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle | Plastic |
| Usage/Application | Agriculture |
| Handle Diameter | 2 mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Product Color | Yellow |
| Size | 7 Inch |
Approx. Rs 947 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 8 inch |
| Usage/Application | Cutting |
| Material | Mild Steel |
| Color | Red |
| Thickness | 1 mm |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 198 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 6 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Agriculture |
| Weight | 2 kg |
| Product Color | Green |
| Handle | Plastic |
Approx. Rs 220 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle | Plastic |
| Usage/Application | Agriculture |
| Color | Black |
Explore More Products
© VRS International. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited