Jalandhar, Punjab
GST No. 03AAVFV5083H1ZP
Approx. Rs 7 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Single Spanner Size | 06 x 07 mm |
| Spanner Set | 8 Piece (6 mm - 22 mm) |
| Material | Cast Iron |
| Color | Silver |
| Pacakging Type | Box |
| Frequency | 50 Hz |
Approx. Rs 239 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Alloy Steel |
| Type Of Spanner | Double Open End Spanner |
| Packaging | Box |
| Measurement System | Metric |
| Color | Silver |
| Size | 6 Inch |
Approx. Rs 14 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Carbon Steel |
| Size | 12 mm |
| Type of Spanner | Combination Spanner |
| Packaging | Box |
| Color | Silver |
| Finishing | Matte Finish |
Approx. Rs 14 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Type of Spanner | Double Open End Spanner |
| Single Spanner Size | 14 x 15 mm |
| Spanner Set | 10 Piece (6 mm - 27 mm) |
| Finish | Matte Finish |
| Material | Carbon Steel |
| Color | Silver |
Approx. Rs 70 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Single Spanner Size | 20 x 22 mm |
| Spanner Set | 12 Piece (6mm - 32 mm) |
| Finish | Satin Finish |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Color | Silver |
| Type of Spanner | Double Open End Spanner |
Approx. Rs 48 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Single Spanner Size | 14 x 15 mm |
| Material | PRV |
| Type of Spanner | Ring Spanner |
| Color | Silver |
| Finishing | Mirror Polished |
| Size | 14X15mm |
Approx. Rs 259 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Carbon Steel |
| Brand | VRS |
| Model Name/Number | VRS002 |
| Type Of Spanner | Double Open End Spanner |
| Packaging | Box |
| Measurement System | Metric |
| Finishing | Polished |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Hand Tools |
| Warranty | 1 Year |
| Product Code | VRS002 |
| Do You Require Sample Piece | No |
| Plating | Yes |
| Quantity Per Pack | 1 set |
Additional Information:
Approx. Rs 26 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Single Spanner Size | 08 x 09 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Size | 14X15mm |
| Type of Spanner | Ring Spanner |
| Finish | Matte Finish |
| Color | Silver |
Explore More Products
© VRS International. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited