Jalandhar, Punjab
GST No. 03AAVFV5083H1ZP
Approx. Rs 99 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle Material | Wooden Handle |
| Overall Length | 9 Inch |
| Type Of Hammer | Sledge Hammer |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 2 kg |
| Head Weight | 1 kg |
Approx. Rs 110 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Handle Material | Fibreglass handle |
| Overall Length | 10 Inch |
| Type Of Hammer | Sledge Hammer |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 1 kg |
| Head Weight | 2 kg |
Approx. Rs 270 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand | VRS |
| Type Of Hammer | Claw Hammer |
| Handle Material | Wooden Handle |
| Head Weight | 1 kg |
| Material | Cast Iron |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Approx. Rs 397 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Color | Black |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 9.5 Inch |
| Size/Dimension | 4x9.5 Inch |
| Material | Spring Steel |
| handle | Wooden |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
Approx. Rs 104 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Size | 10 Inch |
| Color | Yellow |
| Thickness | 2 mm |
| Dimensions | 10x4 |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
Explore More Products
© VRS International. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited